You are currently viewing Zabawki erotyczne. Coś dla dorosłych.

Zabawki erotyczne. Coś dla dorosłych.

Erotyczne gadżety czy też „zabawki” nadal nie dla wszystkich są czymś normalnym i akceptowalnym. A szkoda, bo przecież mają wiele zalet i przekonała się o tym chyba każda para i osoba, która jednak zdecydowała się wprowadzić do swojego życia intymnego.

Zalety zabawek erotycznych

Omówmy sobie trzy najważniejsze zalety sex zabawek, które przemawiają za tym, że naprawdę warto spróbować ich używać. Przede wszystkim jest to rozwój własnej seksualności i odkrywanie możliwości i potrzeb ciała. Niestety, ten aspekt jest przez wiele osób zaniedbywany. Nie uczymy się o nim w szkole, a i w życiu dorosłym zbyt wiele rzeczy traktowanych jest wstydliwie i z oporami. Dotyczy to zarówno singli, jak i osób będących w związkach. Z pomocą zabawek erotycznych można eksperymentować z różnymi rodzajami stymulacji, sprawdzać i odkrywać, co jest uznawane za przyjemne, a co niekoniecznie. Taką wiedzą można wykorzystać samodzielnie, ale także przełożyć ją na związek i jego dobrostan.
Rutyna i nuda – to słowa, które często pojawiają się na określenie życia erotycznego w związkach o dłuższym stażu. Wprowadzenie zabawek erotycznych sprawia, że takie terminy są rzadsze. Coś nowego, otwierającego na inne niż zwykle doznania, zaspakajającego inne potrzeby – dzięki takim działaniom w związku jest więcej radości, przyjemności, intymność jest bogatsza i pełniejsza, więź między partnerami również rośnie.
Inny sposób stymulacji – to kolejna z zalet zabawek erotycznych. Nie można odmówić ustom, palcom czy penisowi dużych możliwości. Jednak zabawki erotyczne, siłą rzeczy, mogą je mieć większe a na pewno inne. Pulsacje, wibracje, ssanie, ruch posuwisty, tysiące ustawień trybowi prędkości. Z takimi możliwościami da się wprowadzić przyjemność na nowy, wyższy poziom – albo osiągnąć ją tam, gdzie do tej pory jej nie było. Wiele jest przecież par, w których sama jakość doznań nie jest specjalnie wysoka, nawet jeśli współżycie jest częste. Dobry wibrator albo stymulator łechtaczki czy masturbator mogą to zmienić. Czasem dla pary, a czasem tylko dla jednej osoby, używającej zabawek erotycznych wspólnie z partnerem/ką lub niekoniecznie…

Najpopularniejsze zabawki erotyczne

Erotyczne zabawki dostępne są w niezliczonych wzorach i pozwalają na zaspokojenie niemal każdej przyjemności. Najpopularniejsze z nich to:
wibrator, czyli zabawka używana zwykle do penetracji waginalnej lub analnej, czasem też do stymulacji łechtaczkowej. Ma duże możliwości i dostępna jest w różnorakich wielkościach, by każda osoba znalazła coś idealnego dla siebie.

  • Masażer łechtaczki – mniej popularny, ale przez wiele kobiet uznawany za lepszą zabawkę erotyczną, bo to właśnie klitoris zwykle jest najbardziej wrażliwą na stymulację częścią ciała. Doskonały do zabawy solo oraz do zwiększenia przyjemności w czasie gry wstępnej czy też penetracji.
  • Masturbator – klasyczna zabawka erotyczna dla panów. Zwykle używana w pojedynkę, jedynie niewiele par decyduje się na używanie masturbatora wspólnie. Może on świetnie urozmaicić grę wstępną, seks oralny czy też stać się głównym źródłem orgazmów.
  • Kulki gejszy – zabawka erotyczna, ale używana także do ćwiczeń mięśni Kegla, co jest korzystne dla możliwości przeżywania rozkoszy przez kobietę. Kulki klasyczne, bez wibracji, służą do ćwiczeń. Kulki z wibracjami mają jednocześnie możliwość stymulacji. Zaletą jest też możliwość dyskretnego używania ich w miejscach publicznych.
  • Kajdanki – czyli zabawka erotyczna, która może być wstępem do aktywności z gatunki dominacji i uległości – BDSM. Lub też po prostu urozmaiceniem, do którego nie trzeba szukać głębszych uzasadnień, a po prostu używać dla obopólnej przyjemności (za zgodą wszystkich zainteresowanych rzecz jasna).