You are currently viewing Sex gry – pomysł dla każdej pary
Sex gry – pomysł dla każdej pary

Sex gry – pomysł dla każdej pary

Wprowadzanie różnorodności do życia seksualnego, poszukiwanie nowych sposobów na przyjemność, uczenie się komunikacji dotyczącej seksu – wszystko to polecane jest przed seksuologów i specjalistów od edukacji seksualnej. Co ciekawe, można to, i to w całkiem rozsądnym zakresie, robić po prostu grając w… sex gry. Serio.

Czym są sex gry miłosne dla par?

Ostatnia dekada przyniosła znaczący wzrost popularności planszówek oraz podobnych gier towarzyskich. Stały się one naprawdę powszechne, goszczą na wielu imprezach, a zakres ich tematyki sięga od prehistorii, przez światy fantasy i alternatywne, po kosmiczne otchłanie. Nie omija też seksu. W różnej postaci…
Sex gry erotyczne to wszystkie te pozycje, których głównym celem jest wywołanie podniecenia, pobudzenia, wprowadzanie w nowe aktywności, przekazywanie wiedzy o seksie, odkrywanie swoich potrzeb i pragnień. Siłą rzeczy sex gry przeznaczone są głównie dla par. Bardzo rzadko spotyka się wersje dla większej liczby osób i zwykle można je potraktować bardziej rozrywkowo, zabawnie, jak gry imprezowe. Sex gry mogą mieć różną formę – najprostsze są kości, zwykle sprowadzające się do wytypowania drogą rzutu określonej pozycji czy miejsca do seksu, co można traktować z przymrużeniem oka. Bardziej skomplikowane są gry karciane, w polecenia, planszowe, przeróżne ruletki. No dobrze, ale co może dać, granie w sex gry? Jak się okazuje – naprawdę całkiem sporo.

Bariery komunikacyjne i więcej możliwości

Większość par nie jest zbyt otwarta, jeśli chodzi o umiejętność rozmawiania o seksie, intymności, swoich potrzebach związanych z tymi strefami. Co ciekawe, właśnie sex gry mogą poprawiać te kwestie i niwelować bariery komunikacyjne. Po prostu podpowiadają, o czym i jak rozmawiać, zachęcają do otworzenia się. Dają też pewnego rodzaju wrażenie anonimowości – w końcu to tylko gra, więc poddajemy się scenariuszowi, chociaż tak naprawdę myślimy i mówimy o sobie i swoich potrzebach.
Dzięki sex grom można również poszerzyć spektrum zachowań. Szczególnie mocno widoczne jest to w grach zawierających przeróżne polecenia i zadania. Losując je, stajemy przed możliwością ich realizacji. Jednak podsuwane przez nią możliwości często trafiają w nasze pragnienia i fantazje. Nie było wcześniej okazji do rozmowy o nich, czasem blokował ją wstyd czy nieśmiałość – a tu proszę, pojawiają się, bo los tak chciał. Sprawia to, że faktycznie mamy i możliwość i ochotę na ich realizację. Jeśli nie – też nic się nie dzieje. Oczywiście nie może być mowy o żadnym przymusie, grę zawsze i w każdym momencie można przerwać.