You are currently viewing Korek analny – jaki wybrać i dlaczego warto?
Korek analny – jaki wybrać i dlaczego warto?

Korek analny – jaki wybrać i dlaczego warto?

Seks analny jest dla wielu osób źródłem wielkiej przyjemności. Niekoniecznie musi on oznaczać od razu penetrację penisem – jest wiele gadżetów, które się do tego nadają. Najpopularniejszy jest korek analny i dzisiaj o nim kilka słów powiemy.

Dlaczego warto?

No właśnie, dlaczego warto sięgnąć po korek analny? Otóż okolice anusa są mocno unerwione, więc podatne na stymulację. Niezależnie od płci, przyjemność z odpowiedniej stymulacji analnej może mieć każdy. Korek analny pozwala poznać swoje ciało przed penetracją penisem czy dildo, nauczyć się reakcji, przygotować na nie, przyzwyczaić. Jest bardzo ciekawym urozmaiceniem gry wstępnej czy też gadżetem, którego można używać w czasie seksu.
Nie ma tu wielkiej różnicy, czy będzie to seks partnerowany, czy też solo – w każdym przypadku można z użycia korka analnego wyciągnąć wiele przyjemności. Można go też bardzo swobodnie łączyć z innymi aktywnościami seksualnymi. W przypadku kobiet ze stymulacją łechtaczki albo penetracją waginalną (penisem, wibratorem, dildo), a przypadku mężczyzn użyć wyprofilowanego korka do masażu prostaty, nosić go w czasie seksu, skorzystać z wersji połączonej z pierścieniem erekcyjnym… Możliwości są spore, chociaż przecież to gruncie rzeczy bardzo proste akcesorium. Ma jednak duży potencjał, o ile zostanie odpowiednio dobrany. Jakie są nasze sugestie w tym względzie?

Jaki korek analny wybrać?

W grę chodzą w zasadzie korki wykonane tylko z dwóch materiałów. Silikonowe są najbardziej uniwersalne i polecane wszystkim. Stalowe są twardsze, cięższe, przyjemne, ale specyficzne. Często spotykane w połączeniu z ozdobnym kryształkiem, klejnotem, dzięki czemu pupa prezentuje się zjawiskowo.
Jeśli korka chcecie używać do penetracji pupy, to dobrze wybrać model dłuższy albo z budową, która przypomina nałożone na siebie kulki – daje przyjemniejsze wrażenia przy przechodzeniu przez pupę. Jeśli jednak ma służyć raczej do noszenia, zwłaszcza długiego, to powinien być krótszy i pękaty. Dla mężczyzn polecamy korki lekko wygięte, co pozwala dopasować się do anatomii i pobudzać prostatę.
Co do rozmiaru, to jeśli dopiero zaczynacie z korkami analnymi, to raczej nie polecamy średnicy większej niż 3-3,5 cm. Chyba że macie doświadczenie z innymi gadżetami albo próbowaliście penetracji penisem/dildo i wiecie, że 3,5 cm to dla was za dużo/za mało. Większość korków na rynku ma właśnie taki rozmiar, średni, chociaż zarówno miłośnicy modeli cienkich jak palec czy grubych jak przedramię znajdą dla siebie odpowiedni model.