You are currently viewing Masturbacja. Tak czy nie?
Masturbacja. Tak czy nie?

Masturbacja. Tak czy nie?

  • Post author:
  • Post category:Tips

Masturbacja przez wiele lat stanowiła temat tabu. Może nawet nie tyle lat, co wieków… Określana była przy tym też różnymi, niezbyt miłymi nazwami, jak samogwałt czy onanizm. Obecnie idziemy raczej w drugą stronę. Zdania seksuologów/seksuolożek i edukatorów/edukatorek seksualnych w tym względzie są dość jednoznaczne. Masturbacja jest zdrowa, przyjemna, wielokrotnie polecana nawet w związku. I wcale nie musi wpływać negatywnie na życie erotyczne, ani całkowicie zastąpić relacji intymnych z innymi osobami (chociaż i to się oczywiście zdarza).

Masturbacja kobiet

Na okoliczność masturbacji kobiet ukute zostały nawet specjalne określenia. Przyznajmy, że dużo milej brzmiące i lepiej pokazujące przekaz całej aktywności. Samomiłość czy soloseks to słowa, które teraz są używane coraz powszechniej. Jakie są powody kobiecej masturbacji? Równie zróżnicowane, co same kobiety… Może to być potrzeba poznania własnego ciała i możliwości, jakie niesie jego stymulacja. Może to być brak satysfakcji w związku i niemożliwość osiągnięcia orgazmu podczas sensu partnerowanego. Może to być rozłąka z partnerem albo niemożliwość znalezienia odpowiedniego i naturalna w takiej sytuacji chęć rozładowania emocji i napięcia. Może to być też – oczywiście i po prostu – chęć przeżycia przyjemności we własnym, ulubionym rytmie i okolicznościach. Takiego, podczas którego wszystkie sprawy bierze się we własne ręce.. Rzecz jasna nie tylko ręce, bo w masturbacji kobiety wykorzystują też całą paletę akcesoriów oferowanych przez sex shopy. Wibratory Foxshow, masażery łechtaczki, stymulatory powietrzne, wibrujące jajeczka i kulki miłości to sposoby, po które sięgają kobiety chcące przyjemności mocnej, wyrazistej, zwieńczonej silnym orgazmem. Oczywiście i mężczyźni posiłkują się sex zabawkami.

Masturbacja męska

Badania i doświadczenie mówią, że męska masturbacja sporo różni się od kobiecej. Często jest szybsza, ukierunkowana po prostu na wytrysk i orgazm, a nie tylko na dobrą i długą zabawę. Jest też zazwyczaj częstsza, bo wielu mężczyzn masturbuje się nawet codziennie albo kilka razy na dzień. O ile w okresie dojrzewania jest to w zasadzie normalne, to później takie kompulsywne zachowania mogą być już szkodliwe dla psychiki i relacji z drugą osobą. Zresztą właśnie brak relacji albo niezadowolenie z jej jakości często kierują mężczyzn w stronę masturbacji. Czego można używać w jej trakcie, prócz oczywiście własnej dłoni? Mężczyźni kierują swoją sympatię na przeróżne masturbatory, produkowane m.in. przez FOXSHOW, czyli urządzenie pozwalające na stymulację penisa. Sztuczne pochwy, pupy czy usta to podstawa. Bardziej rozbudowane masturbatory z wibracjami dostarczają jeszcze mocniejszych doznań, często posiadają też opcje dodatkowe, jak dźwięki czy podgrzewanie.