You are currently viewing BDSM – co to?
BDSM – co to?

BDSM – co to?

  • Post author:
  • Post category:Tips

Jedną z ciekawszych i bardziej popularnych praktyk seksualnych jest BDSM. Temat ten ciekawi wiele osób, bo jest często poruszany w filmach czy w internecie. Dużo osób chce spróbować BDSM, jednak nie wszyscy wiedzą, na czym to dokładnie polega. Spróbujmy więc odpowiedzieć na to pytanie.

BDSM czyli co?

Słowo BDSM powstało z angielskiego skrótu, w którym
B – oznacza bondage, czyli wiązanie
D – oznacza dominację
S – to submission, czyli uległość
M – to masochizm.

Jak więc widać w BDSM mamy dwie główne postawy. Jedną z nich jest uległość, a drugą jest dominacja. Stąd też w relacjach BDSM zazwyczaj mamy wyraźnie zaznaczoną rolę niewolnika czy niewolnicy. Nad nimi zaś władzę sprawuje Domina albo Master, Pan.
Nie zawsze jednak jest to tak dosłowne. BDSM które praktykuje większość par nie jest ma aż tak wyraźnego podziału. W ich przypadku o tym, kto będzie słuchał, a kto będzie wydawał polecenia, decyduje umowa. Można więc jednego wieczoru być niewolnikiem, a drugiego panem i władcą.
Takie BDSM nosi nazwę waniliowego albo soft. Oznacza to też, że praktyki są delikatne, rzadko związane z prawdziwym mocnym bólem czy upokorzeniem. Ale właśnie też dlatego to właśnie taka wersja jest tak popularna. Nie każdy lubi ból, ale większość z nas raz na jakiś czas chętnie postawi się w pozycji dominującej. A wdawanie rozkazów i poleceń lubią zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Co można robić w BDSM?

W ramach BDSM można próbować naprawdę bardzo wielu rzeczy. Główną zasadą jest, że nie można robić niczego, na co druga strona wcześniej nie pozwoli. A jeśli życzy sobie, żeby przestać, trzeba takie życzenie uszanować.
Najczęściej sięga się po akcesoria związane z BONDAGE, krępowaniem i wiązaniem.
Można wykorzystać do tego przeróżne akcesoria. Najbardziej popularne są kajdanki. Można je zakładać na ręce lub nogi, można też używać specjalnych zestawów, które pozwalają na wiązanie całego ciała. Innym z popularnych akcesoriów używanych do krępowania są przeróżne szarfy, liny, sznury czy nawet taśmy (o akcesoriach do bondage traktuje artykuł https://www.erotino.pl/blog/porady/wiazanie-i-bondage-w-czasie-gry-wstepnej) .
Innym ze szczególnie lubianych zabaw BDSM jest chłosta i dawanie klapsów. Można do tego wykorzystać gołą dłoń, ale dużo lepszy efekt dają przeróżne bicze czy pejcze. Chłostę najlepiej jest wymierzać na pośladki. Ból jest wtedy odczuwalny, ale nie ma większego ryzyka uszkodzenia ciała. Z tego też powodu należy unikać chłosty i uderzeń wymierzanych na nerki, głowę albo miejsca.
Bardzo często w BDSM posługuje się też maskami na oczy i przepaskami. Dzięki nim rośnie wrażenie zniewolenia. Pozwalają też mocniej odczuwać wszystko to, co dzieje się z ciałem i psychiką.