You are currently viewing Pierwszy anal – jak się do niego przygotować?

Pierwszy anal – jak się do niego przygotować?

  • Post author:
  • Post category:Tips

Seks analny jest przez bardzo lubiany przez wielu mężczyzny i całkiem sporą liczbę kobiet. Narosło wokół niego trochę mitów i nie do końca prawdziwych twierdzeń, przez co niektórzy uważają go za coś złego, bolesnego, nieprzyjemnego. Jeśli więc macie ochotę spróbować pierwszego analu, to sprawdźcie nasze podpowiedzi.

Najpierw rozmowa

Jeśli seks analny macie zamiar uprawiać z partnerem czy partnerką, to lepiej najpierw poruszcie ten temat w rozmowie. Powiedzcie, że taka myśl chodzi wam po głowie i skonsultujcie zdanie drugiej strony. Można to zrobić np. w czasie pieszczot, kierując je przy okazji lekko w stronę pośladków. Można też po seksie, gdy jesteście rozluźnieni i możecie porozmawiać o tym, czego jeszcze chcielibyście spróbować. Albo oglądając wspólnie jakiś film, w którym takie praktyki są obecne – a po filmiki p0rno sięga przecież wiele par. Więcej wskazówek znajdziecie na stronie https://www.erotino.pl/blog/porady/seks-analny-dla-poczatkujacych-jak-to-robic
Jeśli usłyszycie odpowiedź odmowną, to możecie zapytać skąd ten sprzeciw. Może właśnie z powodu jakiś nieprawdziwych uprzedzeń czy złych doświadczeń. Oczywiście kategoryczna odmowa musi zostać przyjęta i naleganie by coś zrobić wbrew woli i przekonaniom nie jest najlepszych wyjściem.
Jeśli pierwszy seks analny planujecie przeżyć w pojedynkę, to ustalenia pójdą wam wyjątkowo gładko, a wy musicie się tylko zaopatrzyć w odpowiednie zabawki, jak korek analny, gładkie dildo, masażer prostaty czy koraliki analne.

Kilka faktów o seksie analnym

Seks analny boli – owszem, może boleć, jeśli źle to robicie. Przy odpowiednim odprężeniu palec, korek czy penis wchodzi gładko. Ból i tak może wystąpić, ale raczej niewielki i z gatunku przyjemnych lub akceptowalnych, związanych z rozciągnięciem zwieracza. Środków znieczulających nie radzimy używać.
Seks analny nie jest przyjemny – okolice pupy są mocno unerwione. Przy odpowiedniej stymulacji jak najbardziej można czuć przyjemność, zarówno z z penetracji, jak i innych pieszczot, typu rimming.
Seks analny jest brudny – może być, ale to zależy od was. Sugerujemy uprawiać go kilka godzin po ostatnim wypróżnieniu, gdy nie czujecie parcia na kolejne i mniej więcej godzinę po wykonaniu lewatywy. Pierwszy anal będzie dużo przyjemniejszy, jeśli nie napotkacie przykrych niespodzianek i zapachów. Albo będzie ich mało, bo nawet lewatywa nie daje idealnej czystości.
Nawilżenie jest koniecznością – zalecamy sięgać po wodne środki nawilżające, jeśli zabawiacie się sami z akcesoriami silikonowymi. I po silikonowe lubrykanty, najlepiej do seksu analnego, jeśli robicie to we dwójkę.