You are currently viewing Pegging – cóż to takiego?

Pegging – cóż to takiego?

  • Post author:
  • Post category:Tips

To, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami sypialni często może budzić zdziwienie osób postronnych. Nietypowe praktyki seksualne cóż, dziwią, czasem powodują zaskoczenie, czasem nawet niesmak. A niektóre z nich również fascynację i chęć spróbowania. Stąd też dobrze jest rozmawiać o rzeczach mniej typowych i klasycznych, bo może dzięki temu nabierzecie ochoty na eksperymenty. Do takich praktyk należy właśnie pegging.

Co to jest pegging?

To taka praktyka seksualna, w czasie której kobieta penetruje penisem swojego partnera. Oczywiście penis jest sztuczny, ma postać dildo albo wibratora. Noszony jest na specjalnych szelkach, uprzęży albo majtkach, które nazywane są strap-on.
Założenie majtek strap-on sprawia, że penis sterczy bardzo naturalnie, utrzymuje się w zasadzie w takiej samej pozycji, jak ma to miejsce w przypadku mężczyzny. Z tym może wyjątkiem, że stać tak jest w stanie dowolnie długo…
Penetracja mężczyzn jest oczywiście analna, ewentualnie można też zacząć od oralnej.
Pegging, chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco dziwny i nietypowy, wbrew pozorom wcale taki nie jest. Do prób analnej penetracji przez partnerkę przyznaje się coraz większa liczba mężczyzn. Niektórzy zachowują to na specjalną okazję, inni praktykują regularnie. Dla jednych jest to coś, co chcą zrobić dla własnej przyjemności, dla drugich raczej spełnienie pragnień partnerki.

Po co to robić?

Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna, bo zależy kto co lubi…
Pegging może sprawiać przyjemność na poziomie fizycznym – stymulacja analna może podniecać faceta niezależnie od jego orientacji seksualnej. Dodatkowo podczas penetracji pobudzana może być prostata, co też jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Część partnerek penetrując swego faceta jednocześnie pieści go dłońmi, by jeszcze mocniej podbić doznania.
Ale przyjemność może rozgrywać się także w psychice – i jednej i drugiej strony.
Pegging jest układem podkreślającym dominację kobiety. To ona w tym momencie ma penisa, więc i ona ma władzę. Mężczyzna jest na jej łasce i ona może w pełni go zniewolić wkładając mu penisa tam, gdzie normalnie on chciałby zrobić to jej. Podniecać może władza, ale podniecać może też uległość. Faceta może kręcić to, że przez pewien czas jest pozbawiony swojej męskości. Pegging może być też elementem szerszej gry erotycznej, obejmującej zamianę ról, dominację, odmowę orgazmu, również psychiczne upokorzenie i fizyczne kary.
Na pewno jednak pegging nie jest czymś, co zmienia orientację seksualną, a jedynie sposobem na szukanie nowych wrażeń. Jeśli więc macie na to ochotę i macie z kim – próbujcie do woli.

O peggingu pisze też blog erotino.pl: https://www.erotino.pl/blog/porady/pegging-nowosc-w-sypialni