You are currently viewing Co to jest dildo i jak używać?

Co to jest dildo i jak używać?

  • Post author:
  • Post category:Tips

Istnieje wiele stron świata akcesoriów erotycznych. Niektóre akcesoria są zaawansowane technologicznie i oferują opcje, które nie były możliwe 20 lat temu. Inne jednak wyglądają bardzo podobnie i mają wiernych fanów od dziesięcioleci. Mamy tu na myśli dildo, które jest popularną zabawą, która nie traci na popularności.

Czym jest dildo?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest „dildo”. Jest to akcesorium, które stymuluje i penetruje miejsca intymne. Często przypomina penisa, ale nie posiada żadnego silnika. To właśnie odróżnia dildo od wibratora. Nie może się poruszać, jeśli nie jest w ruchu. Może mieć również inne funkcje, takie jak fałszywy wytrysk, pompowanie, powiększanie wału lub pompowanie, ale są one rzadko używane.

Dildo może być teoretycznie zbudowany dość łatwo, jak widać. Różnic jest jednak wiele. Nie oznacza to jednak, że prostota jest zła. Jak szybko udowodnimy, zabawa z dildem może być czymś więcej niż tylko satysfakcją (czytajcie też: https://www.erotino.pl/blog/wiedza/dildo-nadal-popularne).

Które dildo warto wziąć do zabawy?

Mimo swojej prostoty, na rynku jest wiele modeli dildo. Różnią się one między sobą pod wieloma innymi względami.

  • wielkością,
  • kolor,
  • kształt,
  • materiał,
  • przeznaczenie.

Trudno jest doradzić w kwestii rozmiaru i koloru, ponieważ każdy ma inne preferencje. Niektórzy wolą małe, wąskie modele, które są zarówno wygodne jak i nienachalne. Niektórzy wolą duże dilda o średnicy, która u niewprawnych wywołuje poważny strach i drżenie serca. Preferowany rozmiar dilda to około 3-3,5 cm średnicy i 14-17 cm długości.

To właśnie penis jest tym, na którym dildo bazuje najbardziej, dlatego bywa też nazywane sztucznym członkiem. Nie jest to jednak normą. Dildami mogą się bawić osoby, które nie mają sympatii do penisów, a czasem nawet odwrotnie. Dzięki temu dildo zyskuje formę, która nie jest kojarzona z anatomią. Nie trzeba być człowiekiem, żeby kupić dildo, które wygląda jak penis konia czy smoka. Nie będzie on mały i delikatny, ale będzie odpowiadał tym, którzy są bardzo wymagający i pragną mocnych wrażeń.