You are currently viewing Co to jest fisting?
Co to jest fisting?

Co to jest fisting?

  • Post author:
  • Post category:Tips

Fisting to specyficzna forma erotycznej zabawy. Polega ona na penetracji drugiej osoby z użyciem ręki. Czasami tylko dłoni, a czasami nawet przedramienia. Czy fisting jest bezpieczny? Jak się do niego przygotować i o czym pamiętać?

Fisting waginalny i analny

Penetrację pięścią, dłonią czy ręką można robić zarówno analnie, jak i waginalnie. Fisting waginalny jest jednak prostszy w wykonaniu, ze względu na większą elastyczność ścianek pochwy. Przy odpowiednim stopniu pobudzenia może on zdarzyć się w zasadzie nawet „przypadkiem”. Jeśli kobieta jest bardzo podniecona, a pieszcząca ją dłonią osoba partnerująca posuwa ją ciągle dalej i głębiej, nie wywołując dyskomfortu, to właśnie mamy do czynienia z fistingiem waginalnym. Zwracamy uwagę, że podczas fistingu waginalnego co prawda może być użyta pieść, ale raczej dopiero po włożeniu dłoni do środka waginy. Wkładamy ją ściśniętą, z kciukiem schowanym do środka dłoni, ułożoną w strzałkę czy też kaczy dziobek. W tej formie dłoń do fistingu nadaje się najlepiej. Dopiero następnym etapem może być – ale wcale nie musi – delikatne obracanie dłonią i zaciśnięcie jej w pięść.
Podczas fistingu analnego również zaleca się takie ułożenie dłoni, chociaż wiadomo, że jest to zależne od preferencji osób biorących udział w fistingu (zwanych fistee i fister) oraz od samych gabarytów dłoni i ręki. Ze względów anatomicznych fisting analny może być głębszy niż waginalny. Osoby zaawansowane w tych praktykach są w stanie podczas fistingu analnego włożyć do pupy znaczną cześć przedramienia.
Takie praktyki wydają się dość „ostre” czy nawet brutalne, ale wcale tak nie musi być. Kwestią jest odpowiednie podniecenie, przyzwyczajenie do tej formy penetracji oraz oczywiście stosowanie się do odpowiedniego zestawu zasad i zaleceń.

Zasady fistingu

Najbardziej podstawową zasadą przy fistingu jest bezwzględne zaufanie do siebie osób partnerujących. Taka penetracja, nieprawidłowo wykonana, może być bolesna lub powodować urazy. Stąd też osoba aktywna może posunąć się tylko tak daleko i głęboko, jak pozwoli jej pasywna. Wymagana jest do tego komunikacja, najlepiej werbalna i wzrokowa. Podczas fistingu trzeba też być cierpliwym, zdecydowanie nie jest to zabawa dla osób, które dążą do szybkiej penetracji. Konieczne jest wcześniejsze rozluźnienie, najlepiej w sposób naturalny, bez posługiwania się środkami rozluźniającymi odbyt czy zaburzającymi świadomość. Podczas fistingu wymagana jest też duża ilość środków nawilżających, najlepiej lubrykantów do fistingu, czyli gęstych, długo utrzymujących się na miejscu.